YIN JOGA

Zatrzymaj w chwili ciało i umysł, aby odkryć moc samoakceptacji.

Czym jest Yin Joga?

Yin Joga to pasywna forma jogi skupiająca się na pracy głębszych tkanek – kości, powięzi i stawów. Nie rozgrzewamy mięśni jak w aktywnych formach jogi. Asany wykonujemy wolno i pozostajemy w każdej pozycji minimum 3 minuty.
W Yin Jodze nie chodzi o to, aby wykonać asanę jak najlepiej, ale o to, aby odkryć, czego potrzebuje nasze ciało i nasz umysł. Dlatego Yin Joga nazywana jest często medytacją w ruchu.

Ale bezruch to wyzwanie dla naszego ego. Współczesny świat wymaga od nas ciągłej aktywności, która odciąga nas od spojrzenia w głąb siebie. Dzięki Yin Jodze zatrzymujesz się, aby delikatnie i troskliwie przyjrzeć się swojemu wnętrzu i odzyskać mentalną i fizyczną harmonię.

W Yin Jodze nie używamy ciała, aby wejść w pozycje. Używamy pozycji, aby wejść w ciało.

Co da Ci Yin Joga?

Yin Joga jest lekcją pokory i silnej woli. Buduje cierpliwość i zaufanie do swojego ciała. Praktyka metodą Yin stymuluje główne kanały energetyczne – meridiany. Zastygając w pozycji, docierasz stopniowo do granic dyskomfortu i zaczynasz uwalniać się od blokad, napięć i urazów zapisanych w ciele.

Dlatego Yin Joga reguluje poziom stresu, poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych, wycisza i uspokaja umysł. Dzięki Yin Jodze zwiększysz mobilność stawów i zakres ruchów, a także poprawisz działanie systemu immunologicznego.

Yin Joga nie zabiera czasu. Yin Joga daje czas.

Dla kogo jest Yin Joga?

Yin Joga to praktyka dla każdego, kto chce złapać wewnętrzny oddech. Dla tych, którzy szukają głębokiego wycieszenia i chcą zrozumieć, co dzieje się w ich ciele na poziomie mentalnym.

Jeśli odczuwasz potrzebę zatrzymania się w biegu, jeśli męczy Cię pęd zewnętrznego świata i szum myśli w głowie, zaufaj mądrości, jaka tkwi w spokojnych asanach Yin Jogi.
Zapraszam Cię na swoje zajęcia.

Jak prowadzę sesje Yin Jogi?

Podczas zajęć będę Twoim przewodnikiem w odkrywaniu możliwości, jakie daje Ci ciało. Dotrzemy do napięć i blokad, aby łagodnie je przekraczać. Kameralna atmosfera i relaksująca muzyka pomogą Ci przejść z trybu „działam” na tryb „jestem tu i teraz”, który łączy ciało, umysł i serce.

Program sesji komponuje tak, aby poszczególne pozycje Yin otwierały najważniejsze czakry i aktywowały uzdrawiającą energię organizmu. Dbam, aby każdy uczestnik zajęć miał przestrzeń do wsłuchania się w swoje wnętrze.

Sesja trwa od 60 do 90 minut i obejmuje techniki oddechowe (pranajamę) dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb, pozycje z wykorzystaniem wałków, kocy i kostek oraz medytację z elementami wizualizacji.

Na zajęcia zabierz matę i ubierz się wygodnie. W Yin Jodze pozostajemy dłużej w każdej pozycji, więc przyda się coś cieplejszego, aby ciało nie marzło.

Zajęcia prowadzę indywidualnie i w małych grupach w kameralnej sali na ulicy Grzybowskiej 43A (Mennica) Warszawa Wola.

Koszt zajęć do indywidualnego uzgodnienia w zależności od czasu trwania sesji oraz ilości osób.

Sesja trwa
60 lub 90 minut

Koszt zajęć do
indywidualnego uzgodnienia

Sprawdź, co mówią uczestnicy
o moich zajęciach Yin Jogi

Lekcje jogi Yin z Emanuela to cudowne doświadczenie . Ema zabiera Cię w podróż do samego siebie , jako łagodny przewodnik, a nie srogi nauczyciel. Pozostawia wolna przestrzeń do swobodnego odczuwania emocji i wsłuchania się w swoje wnętrze. Kameralna atmosfera zajęć, idealnie dobrana muzyka i kojące , dodające otuchy słowa Emanueli sprawiają, ze czuje jak dotykam różnych nieodkrytych i niechcianych miejsc w ciele i z uważnościa skupiam się do tu i teraz. Emanuela to niezwykle inspirujący nauczyciel o ogromnym sercu i pasji .☯️ 💟🕉

Olga

Emanuela to pełna ciepła i pięknej energii nauczycielka. To dzięki niej odkryłam dobroczynny wpływ jogi yin na moje ciało i umysł. Lekcje z Emanuela dają mi siłę i motywują do dalszego zagłębiania się w siebie. Wprowadza  cudowna  atmosferę na zajęciach , a jej  spokojny i serdeczny głos wpływa na mnie niesamowicie kojąco. Polecam z całego serca.  

Anna

To co mnie urzekło na lekcjach u Emanueli to jej pełne zrozumienia i pasji podejście do uzdrawiającej strony jogi . Dzięki jej prowadzeniu czujesz się w pełni własnej wartości i wyjątkowy , a rodząca się w trakcie samoakceptacja uwalnia ciążące i ukryte emocje. Niesamowicie otwarta osoba , tworzy świetne flow z praktykującymi i pomaga w rozwijaniu prawdziwej  więzi z samym sobą . 

Anita

Chcesz się upewnić, że Yin Joga jest dla Ciebie? Porozmawiajmy